Самохідні обприскувачі – конструкція та переваги

Сучасні обприскувачі самохідні – це продуктивна агротехніка, призначена для обробки рослин та ґрунту добривами, хімічними речовинами та засобами захисту від шкідників або хвороб.

Основною відмінністю представників цієї групи від навісних та причіпних машин є конструкція та пов’язані з нею можливості та технічні характеристики.

 

До головних переваг усіх самохідних обприскувачів відносять наявність власної ходової частини з незалежною підвіскою, що повністю виключає застосування трактора. Можливість автономної роботи дозволяє підвищити швидкість обробки та продуктивність шляхом встановлення баків для добрив та КАС великих розмірів – до 5-6 тис. літрів. Але головне, що відрізняє самохідні обприскувачі від навісних та причіпних – це високий кліренс, який у ряді моделей може бути збільшений до 2 метрів за допомогою спеціальної підставки. Найчастіше це використовують для обробки ріпака або соняшника.

 

Висока швидкість руху (близько 30 км/год), автономність, відсутність простоїв та можливість швидкого транспортування на великі дистанції зробили самохідний обприскувач найкращим рішенням для великих агрогосподарств. Єдиним недоліком представників цієї групи можна назвати вартість. Проте з урахуванням високої продуктивності та ефективної обробки великих площ, самохідні обприскувачі швидко повертають витрачені на їх придбання кошти.

 

Стандартна конструкція агрегатів цього типу передбачає наявність двигуна та кабіни водія (з переднім або заднім розміщенням). При цьому статична вага рівномірно розподілена між мостами агрегату. Тут же розміщується бак для КАС та добрив. Послідовність цих елементів може відрізнятися у різних виробників, проте кожен обприскувач самохідний обов’язково конструюється з урахуванням рівномірного розподілу ваги ходової частини у робочому стані, тобто коли штанги максимально висунуті. Такий підхід дозволяє знизити навантаження на грунт, зменшити утворення колії, та утримати в рівному положенні штаги при повороті. Виробники можуть комплектувати машину повнопривідною трансмісією або забезпечити плавний хід шляхом приводу на одне з двох пар коліс.

Для забезпечення зручного керування процесом внесення добрив, або зміни алгоритму процесу кожен самохідний обприскувач комплектується гідравлічною системою керування та комп’ютером у кабіні оператора.

Джерело: https://boguslav.ua/produkcziya/samoxodnye-opryskivateli/